Explore captivating content and diverse perspectives on our Discover page. Uncover fresh ideas and engage in meaningful conversations
Az ENSZ kénytelen volt bezárni az európai központot, hogy pénzt takarítson meg, mivel a villanyszámlák az egekbe szöknek
Az ENSZ genfi irodájának (UNOG) tisztviselői szerint az elmúlt három évben több mint 300 százalékkal nőttek a villanyszámlák.
Írta: Liam Doyle , hírriporter, Maria Ortega
2024. január 5., péntek, 20:56 | FRISSÍTVE: 2024. január 5., péntek, 21:27
Főhadiszállás Genfben
A Palais des Nations pénzhiány miatt visszafogta működését (Kép: GETTY)
Az Egyesült Nemzetek Szervezete kénytelen volt bezárni európai központját az áramköltségek miatt, a számlák szinte leküzdhetetlennek bizonyultak a nemzetközi szervezet számára.
A genfi Palais des Nations a következő héten, január 12-ig zárva marad a folyamatban lévő likviditási válság miatt, amely a tisztviselők pénzmegtakarítási törekvését váltotta ki.
Az épület 1929 és 1936 között épült, és 1966 óta az ENSZ európai főhadiszállásaként szolgál.
A vezetők azonban úgy döntöttek, hogy 2023. december 20-án bezárják a helyszínt, hogy pénzt takarítsanak meg a fűtésen, az áramon és a karbantartáson.
A tisztviselők azt mondták, hogy drasztikus lépésekre kényszerültek, mivel az ENSZ pénztára szenved a tagok elmaradt hozzájárulásaitól.
Alessandra Vellucci, az ENSZ szóvivője azt mondta a Keystone-ATS-nek január 5-én, pénteken, hogy 50 tagállam nem tudott lépést tartani a járulékfizetéssel.
Minden tag „felmért hozzájárulást” fizet, amely országonként változik, egy összetett képlet alapján, figyelembe véve a nemzeti jövedelmet és a népességet.
A képlet azt jelenti, hogy a gazdagabb nemzetek többet fizetnek, és a nagyobb kifizetések hiánya tartós pénzügyi csapást okozhat.
Vellucci asszony elmondta, hogy az Egyesült Államok, amely a világ egyik legnagyobb GDP-jével rendelkező alapító tag, azon országok közé tartozik, amelyek nem fizettek kifizetéseket.
Pénzmegtakarítás céljából a Palais des Nations adminisztrátorai lekapcsolták az összes mozgólépcsőt, és drasztikusan csökkentették a fűtési felhasználást a hideg téli beköszönt ellenére.
Egy köztisztviselő a Radio Télévision Suisse-nak (RTS) nyilatkozva azt mondta, hogy a szolgáltatások leállítása "megérti a tagállamokat, hogy a költségvetés több mint mínuszban van".
A közalkalmazott hozzátette: december 12-ig 193 tagállamból mindössze 141 fizette be kötelező hozzájárulását.
forrás: https://www.express.co.uk/news..../world/1852574/unite
Tények és kétségek a magyar légtér vegyi mérgezéséről
Prof. Tanka Endre